زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

"سودان جنوبی" جدیدترین كشور جهان متولد شد

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:شنبه 18 تیر 1390-03:33 بعد از ظهر

سودان جنوبی به عنوان جدیدترین كشور مستقل جهان روز شنبه 18 تیر ماه 1390 (9 ژوییه 2011) برای اولین بار پرچم خود را برافراشت. هزاران نفر از مردم سودان جنوبی برای این مراسم در شهر "جوبا" پایتخت این كشور گرد آمدند.

مردم سودان جنوبی شب گذشته در خیابان ها به جشن و پایكوبی پرداختند و رییس پارلمان ظهر امروز در مراسمی ب

یانیه اعلام استقلال سودان جنوبی را قرائت كرد. در مراسم ظهر امروز كه به میزبانی "سالوا كر" رییس جمهوری سودان جنوبی برگزار شد ، شخصیت هایی مانند بان كی مون دبیر كل سازمان ملل ، كولین پاول وزیر خارجه سابق آمریكا و دهها تن از مقامات كشورها حضور داشتند.

استقلال سودان جنوبی دقیقا شش ماه پس از آن صورت واقعیت به خود می گیرد كه اكثریت قریب به اتفاق مردم جنوب سودان در یك همه پرسی به جدا شدن از شمال سودان رای مثبت دادند.

 جنوب سودان به مدت چند دهه با شمال سودان در حال نبرد برای كسب خودمختاری بیشتر بود كه جنوب سودان در این جنگها ویران شد و میلیون ها نفر هم كشته شدند. اكنون سوال تحلیلگران این است كه آیا جدایی و استقلال به این ویرانی و كشته شدن میلیونها نفر می ارزید و آیا سودان متحد قادر به تامین خواست همه مردم این كشور نبود؟ و آیا جدایی و استقلال و ایجاد مرزهای جغرافیایی جدید راه حل مشكلات است؟ آیا شادمانی امروز مردم سودان جنوبی در آینده نیز تداوم خواهد داشت؟

برای دیدن عكسهای این واقعه تاریخی به این لینك بروید

 نوع مطلب : اخبار متنوع خارجی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic