زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

ملایر رتبه نخست تولید ماهی در استخرها و قنوات استان همدان را دارد

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:چهارشنبه 25 خرداد 1390-10:56 قبل از ظهر

كارشناس شیلات اداره جهاد كشاورزی ملایر گفت: شهرستان ملایر رتبه نخست تولید انواع ماهیان گرم آبی و سردآبی در استخرهای دومنظوره و قنوات را در سطح استان به خود اختصاص داده است.

'مسعود نوروزی' روز دوشنبه افزود: این شهرستان سالیانه 270 تن ماهی گرم آبی و سردآبی را در استخرهای دو منظوره و قنوات تولید می كند.

وی ادامه داد: تولید و پرورش ماهی در استخرهای پرورشی ملایر كه با آب قنات و چشمه تغذیه می كنند، سالانه دو بار و در استخرهای دو منظوره شامل چاه های عمیق، سالانه یك بار انجام می شود.
نوروزی با اشاره به اینكه تولید سالیانه شیلات استان همدان حدود سه هزارو 310 تن است، افزود: شهرستان ملایر با تولید سالیانه حدود 300 تن ماهی، رتبه دوم تولید كل استان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.
وی در ادامه از رها سازی 800 هزار قطعه بچه ماهی از ابتدای سال تا كنون در مزارع پرورش ماهی این شهرستان خبر داد و گفت: سالیانه حدود دو میلیون و 200 هزار قطعه بچه ماهی در سطح مزارع شهرستان تولید می شود.
نوروزی تصریح كرد: تعدادی از بچه ماهی های تولید شده نیز به استان ها و شهرهای همجواری چون نهاوند، همدان، رزن، اصفهان، لرستان و كرمانشاه صادر می شود.
وی ادامه داد: افزون بر این، امسال تعداد یك هزارو 500 قطعه انواع ماهی خاویار نیز برای نخستین بار در مزرعه پرورش ماهی روستای'آورزمان' ملایر رها سازی شده است.
وی خاطر نشان كرد: در حال حاضر، شهرستان ملایر دارای 30 مزرعه فعال پرورش ماهی است و انواع ماهیان قزل آلای رنگین كمان و كپور در آنها پرورش داده می شود و برای 95 نفر اشتغال ایجاد كرده است.
كارشناس شیلات اداره جهاد كشاورزی ملایر افزود: شیلات این شهرستان فعالیت خود را از سال 84 آغاز كرده و سالیانه حدود 800 میلیون ریال تسهیلات به این بخش پرداخت می شود.
نوروزی همچنین تصریح كرد: با توجه به رشد روز افزون جمعیت و تغییرات غذاهای رژیمی، نیاز به افزایش تولید و صید ماهی بیشتر از گذشته احساس می شود.

منبع: ایرنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
معمار از ملایر
شنبه 28 خرداد 1390 11:14 قبل از ظهر
خدا قوت دوستان عزیز موفق باشید ان شا الله
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات