زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

نقدی بر اظهارات محسن رضایی

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:یکشنبه 8 خرداد 1390-05:41 بعد از ظهر

نمی‌دانم سردار رضایی نشان ویژه‌ی شجاعت را در جریان جنگ ایران و عراق دریافت کرده است یا نه. اما به‌خاطر گستاخی ایشان در مورد رهبران جنبش سبز که دو سال است علی‌رغم همه‌ی فشارها، تهدیدها و تضییقات با راستی قامت و استواری کلام از حرمت آرای مردم دفاع می‌کنند، باید به او نشان درجه یک چاپلوسی عطا کرد.

حمید فرخنده

حمید فرخنده - گویانیوز

زاگرس نیوز تنها بازتاب دهنده است؛ قضاوت با خوانندگان عزیز است

محسن رضایی در سخنان دیروز (پنجشنبه 5 خرداد 90) خود در مسجد امام صادق مشهد که بیش از یازده نفر شرکت کننده در آن حضور نداشتند و به همین علت بسیار کوتاه برگزار شد، در سخنانی توهین آمیز نسبت به رهبران جنبش سبز آنان را "نوکر و حمال امریکا" خطاب کرد.

دو سال پیش در چنین روزهایی رویداد فرخنده مناظره هایی تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در کشور ما جریان داشت. رویدادی که روشنگری ها در پی داشت و اختلافات پشت صحنه قدرت جلوی روی ملت آورد. محسن رضایی در قامت قامت کاندیدایی ظاهر شد که گرچه سودای اصلاح طلبی و توسعه سیاسی مهندس موسوی و مهدی کروبی را نداشت اما منتقد سرسخت سیاست هایی اقتصادی دولت محمود احمدی نژاد بود و وعده اصلاحات اقتصادی می داد.

مردم ایران در مناظره محسن رضایی و محمود احمدی نژاد با چهره دیگری از سردار سال های جنگ آشنا شدند. مردم با سرداری متین آشنا شدند که بعد از پایان جنگ تفنگ زمین گذاشته و قلم برگرفته بود. از فرماندهی اتاق جنگ به شاگردی در کلاس درس رفته بود تا جسم ورزیده را با ذهن پروریده تکمیل کند. درس دکتری اقتصاد خوانده بود و با آرائه آمار و ارقام سیاست های اقتصادی رئیس دولت نهم را به چالش می کشید. وعده انقلاب اقتصادی، افزایش تولید و بهبود معیشت مردم می داد در صورت انتخاب شدن می داد. بعد از مسائل مربوط به انتخابات و ایرادت وارده به سلامت انتخابات از سوی مهندس موسوی و مهدی کروبی و ناظران انتخاباتی آنان، محسن رضایی نیز صحت و سلامت انتخابات را مورد سوال قرار داد.

اما به محض اینکه رهبر جمهوری اسلامی صریحا خود از رئیس دولت کنونی طرفداری کرد، منتقدان را به سکوت و نخبگان نظام را به تمکین و تایید فراخواند و مخالفان را تهدید کرد، سردار محسن خادمی را بر دفاع از حق ملت رجحان داد. اول اینجا و آنجا از رهبران جنبش سبز انتقاد می کرد که نباید اعتراض می کردند و خلاف میل و خواست رهبری جمهوری اسلامی عمل می کردند. بزودی اما نشان داد که او پرچم جوانمردی و حریت جنگ را با طوق بندگی طاق زده و نوکری را به سربازی ملت ترجیح داده است. برای خوش خدمتی و در تنگنای بی تدبیری خویش گرفتار گشته، مهندس موسوی و مهدی کروبی را "عمال امریکا" نامید.

از جمله آفات استبداد این است که به بسیاری خوی غلامی می دهد. قدرت طلبان، فرصت طلبان و زیاده خواهان برای دست یابی به قدرت و مقام و امکانات مادی در نامردمی، اجحاف و دستبوسی اصحاب قدرت مسابقه می دهند. روش و منشی که محسن رضایی با تولد جنبش سبز و اوجگیری اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم بکار گرفته نمونه واضحی از چنین شخصیت فرصت طلب و غلام صفت است که بعنوان پدیده ای اجتماعی-فرهنگی در جامعه استبداد زده ما برای زدودن آثار سوء آن باید مورد مطالعه جامعه شناسان و اهل فن قرار گیرد.

اگر برخی روزنامه ها به مهندس موسوی و شیخ شجاع اصلاحات تاختند و می تازند کمتر جای تعجب است.  با پول و امکانات مردم علیه نمایندگان بخش بزرگی از مردم که به روایت خودشان حداقل ۱۳ میلیون رای داشته اند نوشته اند و می نویسند. نه ادعای سربازی ملت را داشته و دارند و نه عنوان دکترای اقتصاد یا دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام را یدک می کشدند، حداکثر افتخارشان سابقه بازجویی و اعترافگیری از زندانیان سیاسی است. پستی کلامشان با کوتاهی قامت شان خوانایی دارد.

همانند رهبران جنبش سبز اما در آغاز به انتخابات مهندسی شده اعتراض کردن، مدرک دکترای اقتصاد در انبان داشتن و مهم تر از همه نگران اجرای عدالت بودن و خود را سرباز ملت خواندن اما نوکری کردن و برای خوش آمد اصحاب قدرت به رهبران شجاع جنبش سبز ملت توهین کردن، نشان دنائت و رذالتی ویژه دارد.

نقش محسن رضایی در دفاع از کشور در سال های جنگ قابل قدردانی است. نمی دانم سردار رضایی نشان ویژه شجاعت را در جریان جنگ ایران و عراق دریافت کرده است یا نه. اما بخاطر گستاخی ایشان در مورد رهبران جنبش سبز که دو سال است علیرغم همه فشارها، تهدیدها و تضییقات با راستی قامت و استواری کلام از حرمت آرای مردم دفاع می کنند، باید به او نشان درجه یک چاپلوسی عطا کرد.

زاگرس نیوز تنها بازتاب دهنده این نوشتار است و قضاوت با خوانندگان است.نوع مطلب : سیاسی حوزه زاگرس 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
شنبه 21 خرداد 1390 07:08 بعد از ظهر
ایشان ننکگ قوم لرهستند
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic