زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

وقتی شست پای كویتی ها در چشمشان می رود!

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:سه شنبه 7 دی 1389-01:42 بعد از ظهر

برخی از مسوولان و مقامات و اصحاب رسانه در كشورهای عربی كه ظاهرا با خرج دلارهای نفتی دچار توهم شده و گمان می كنند با پول می توانند همه چیز حتی تاریخ هم برای خودشان بخرند، همواره بر كاربرد نامهای جعلی برای خلیج پارس تاكید دارند اما گاهی پیش می آید كه نقشه ای درست از مرجعی خارجی با نام انگلیسی از زیر دست عربهای بی سواد در می رود و در واقع شست پای عربهای محترم در چشمشان فرو می رود و ...

شبكه العربیه گزارش داد: "عبدالله صحار" مدیر کل سازمان آمار كویت در گفت وگو با "العربیه" اعلام كرد سازمان متبوعش "به اشتباه" کتابچه اى را منتشر کرده که در آن نقشه اى با نام انگلیسى "پرشین گلف" (خلیج فارس) درج و بلافاصله این کتابچه جمع آورى شده است.

"ولید طباطبائی" یک نماینده اسلامگرای سنی در پارلمان کویت، این بحث را در بیانیه خود مطرح ساخت که چگونه دولت کویت مسوولیت منصبى مهم و نقش آفرین در روند توسعه کشور را به کسى واگذار مى کند که در چاپخانه سازمان متبوعش نام "خلیج فارس" چاپ و منتشر مى شود؟

این عضو پارلمان کویت، همزمان با اوجگیرى اختلافات بین بخش مهمى از این پارلمان با هیات وزیران کویت، سوال خود را متوجه شیخ "احمد الفهد" معاون نخست وزیر در امور اقتصادى و وزیر مشاور دولت در امور توسعه كرد. 

طباطبائى که از چاپ عبارت "خلیج فارس" در نقشه اى به زبان انگلیسى در کتابچه "اللمحه الاحصائیه" (نگاهى به آمار) آشفته شده، خواهان شناسایى خاطیان و مسببان این امر و مجازات قانونى آنان شده است.

العربیه اضافه کرد: ‌همزمان با بالا گرفتن این بحث که آیا هدف از این جنجال بر سر اسم، حمله به هویت مذهبى مدیر سازمان آمار است یا دفاع از هویت قومى کویتى ها و سایر مردم عرب منطقه، معاون نخست وزیر کویت خاطر نشان ساخت که مشکل، ناشى از سوء نیت کسى نبود.
وی افزود: "ندانستن انگلیسى بعضى از کارکنان در چاپخانه موجب درج یک نقشه غلط انگلیسى بود".

یک کمیته تحقیق اعلام کرد که کار تهیه کتابچه در سال 2009 آغاز و کتابچه در فوریه 2010 منتشر شد، حال آنکه سه ماه پس از این تاریخ، عبدالله صحار از سوى امیر کویت به منصب کنونى خود ارتقا یافت.نوع مطلب : اخبار متنوع خارجی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات