زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

امام جمعه دورود از نحوه امداد رسانی به زلزله زدگان انتقاد كرد

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:جمعه 12 آذر 1389-05:49 بعد از ظهر

امام جمعه دورود با اشاره به میزان خسارات و آسیب های وارد به مردم در جریان زلزله اخیر شهر دورود، از میزان اعتبارات ابلاغی و همچنین نحوه کمک رسانی دولت و دستگاه های اجرایی استان لرستان برای امداد رسانی به مردم این شهرستان انتقاد کرد

وی اظهار داشت: مردم آسیب دیده شهرستان دورود چندی است که کار بازسازی و مرمت منازل و واحدهای مسکونی و تجاری تخریبی و آسیب دیده خود براثر زلزله ماه گذشته را آغاز کرده اند و اعلام میزان اعتبارات و نحوه امدادرسانی دولت برای کمک به آسیب دیدگان زلزله، موجب نگرانی مضاعف مردم دورود شده است.
وی گفت: درحال حاضر بخش وسیعی از مردم شهرستان دورود هنوز بابت تسهیلات بانکی دریافتی برای جبران خسارات وارده از زلزله قبلی منطقه به دولت بدهکار هستند که اعطای دوباره تسهیلات به مردم برای مرمت و بازسازی منازل تخریب شده در زلزله اخیر علاوه بر نگرانی مردم موجب بروز مشکلات مضاعفی برای این مردم که عموما از اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه هستند، شده است.
امام جمعه دورود در ادامه سخنان خود با اشاره به خدمات دستگاه های اجرایی استان برای امدادرسانی به مردم، گفت: امروز جای دکتر صابری (استاندار قبلی لرستان) نیز خالی است چراکه اگر ایشان هنوز دراین استان بود مردم شهرستان دورود با این مشکلات مواجه نمی شدند. 
هیات وزیران با اختصاص 452 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه و بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله شهرستان دورود موافقت کرد.
بر اساس این مصوبه، تسهیلات ارزان قیمت 100 میلیون ریالی با سود پنج درصد و بازپرداخت 15 ساله برای بازسازی یک هزار و 800 واحد مسکونی که بیش از 60 درصد خسارت دیده‌اند، اختصاص خواهد یافت.
همچنین تسهیلات 50 میلیون ریالی با سود پنج درصد و بازپرداخت 15 ساله برای بازسازی دو هزار واحدی که بین 30 تا 60 درصد خسارت دیده‌اند و تسهیلات 30 میلیون ریالی برای بازسازی دو هزار واحدی که کمتر از 30 درصد خسارت دیده‌اند، اختصاص خواهد یافت.
دولت همچنین تسهیلات 10 میلیون ریالی با سود چهار درصد و بازپرداخت 15 ساله جهت امور معیشتی خسارت‌ دیدگان از زلزله دورود در نظر گرفت که به چهار هزار ساکن واحدهای دچار کمتر از 60 درصد خسارت اختصاص خواهد یافت و برای این افراد همچنین اعتبارات بلاعوض سه میلیون ریالی نیز اختصاص یافته است.
15 آبان ماه امسال زلزله ای به بزرگی 9/4 ریشتر شهرستان دورود را لرزاند که براساس اعلام ستاد حوادث غیرمترقبه لرستان، این زلزله موجب بروز خسارت 30 تا 60 درصدی به بیش از 9 هزار واحد مسکونی دراین شهرستان شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic