زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

نمایش كاسه گردون نماینده جشنواره فرهنگ و هنر ایران در امارات شد

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:جمعه 5 آذر 1389-05:11 بعد از ظهر

گروه نمایشی'سپید و سیاه' شهرستان ملایر  با نمایش عروسكی 'كاسه گردون' برای نخستین بار از استان همدان در چهاردهمین جشنواره فرهنگ و هنر ایران در كشور امارات شركت می كند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر روز سه شنبه دراین باره گفت: این جشنواره از ششم تا سیزدهم آذر در دبی برگزار می شود.
'مصطفی كبیری' افزود: این نمایش به نویسندگی نرگس خاك كار و كارگردانی مهدی حبیبی به مدت هفت شب توسط گروه هنری سپید و سیاه اجرا خواهد شد.
'مهدی حبیبی' نویسنده و كارگردان ملایری نیز دراین زمینه توضیح داد: نمایش كاسه گردون در سیزدهمین جشنواره بین المللی تهران- مبارك در مرداد سال جاری شركت كرد و توانست به عنوان كارمنتخب به جشنواره فرهنگ و هنر ایران در كشور امارات معرفی شود.
وی افزود: این نمایش به یكی از آیین های فراموش شده ملایر به نام كاسه گردون می پردازد كه در آخرین روزهای پاییز مردان روستاهای مجاور دور هم جمع می شوند و با رفتن به روستاهای اطراف نوید آمدن زمستان و شب یلدا را می دهند.
حبیبی ادامه داد: آنها كاسه های خود را به در منازل برده و خانواده ها نیز از آجیل و تنقلات شب یلدا در كاسه ها می گذارند این و افراد برای تشكر در میدان مركزی آبادی رقص آیینی خود یا همان 'چوپی' را اجرا می كنند.
گروه نمایشی'سپید و سیاه' شهرستان ملایر تا كنون در 9 دوره جشنواره فجر با 12 نمایش به عنوان تنها نماینده استان، چهار دوره جشنواره سراسری مریوان، دو دوره جشنواره كودك، سه دوره جشنواره بانوان، دو دوره جشنواره ماه، یك دوره جشنواره عروسكی مبارك با نمایش های مختلف شركت كرده است.
همچنین در اردیبهشت سال جاری نیز در جشنواره تئاتر حقیقت، گروه نمایشی'سپید و سیاه' تندیس جشنواره را كسب و سال گذشته نیز جایزه فعالترین گروه نمایشی را در كل كشور از آن خود كرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات