زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

منطقه اقتصادی بروجرد؛ زمین گیر تصمیمات نادرست

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:سه شنبه 30 آبان 1391-06:42 بعد از ظهر

پروژه موسوم به منطقه ویژه اقتصادی بروجرد یكی از مصوبه های بدون كار كارشناسی و مطالعه نشده سالهای اخیر است كه با لابی های سیاسی برخی مقامات سیاسی منسوب به این شهرستان تصویب شده اما در مواجهه با واقعیات ملموس و موجود در باتلاق بلاتكلیفی گرفتار شده است.

سه سال پیش بود که برخی از مسئولان این شهرستان از تصویب منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در مجلس شورای اسلامی و در پی آن توافقنامه های فرمانداری ویژه بروجرد با سرمایه گذارهای داخلی و خارجی در این راستا خبر دادند.

رئیس اداره صنعت بروجرد : پیگیری ها راه به جایی نبرده است

مرضیه مرادی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بروجرد به پیگیریهای این اداره برای رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بروجرد اشاره و تصریح کرد: در این زمینه پیگیریهایی انجام شده ولی تاکنون راه به جایی نبرده است.

وی ادامه داد: نیاز است برای اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی بروجرد یک کارگروه ویژه به طور جدی تشکیل و مسائل را پیگیری کند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بروجرد به اشاره به برخی مشکلات برای تامین زمین مورد نیاز راه اندازی این منطقه ویژه اقتصادی بیان داشت: اگر مکان کنونی این منطقه مناسب نیست ما می توانیم مکان آن را تغییر بدهیم و جابجا کنیم.

مشكل زمین نتیجه كار بدون مطالعه و سفارشی در بروجرد

این در حالی است كه انجام كار بدون مطالعه و تصویب سفارسی طرح مزبور در عمل موجب اخلال در كار اداره كل منابع طبیعی استان لرستان شده است.

گودرزی رئیس منطقه موسوم به ویژه اقتصادی بروجرد نیز گفت: مانع فعلی راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد اعطای زمین از سوی اداره کل منابع طبیعی استان لرستان است که از تخصیص زمین برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بروجرد خودداری می کند.

گودرزی اظهار داشت: عمده دلایلی که منابع طبیعی استان برای عدم ارائه مجوز عنوان کرده و مانع اجرای این طرح شده است وجود طرح مرتع داری در بخشی از زمین و یا اجرای طرح آبخیزداری در نقاطی از محل بوده است و منابع طبیعی از تخصیص زمین خودداری می کند.

وی افزود: مساحت زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح بزرگ صنعتی دوهزار هکتار در نظر گرفته شده که در فاز اول هزار هکتار از زمینهای روستای دهکرد و در فاز دوم هزار هکتار از زمینهای دشت اشترینان برای این طرح در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic