زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

سخنرانی اوباما در نشست لابی "آیپک"

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:یکشنبه 14 اسفند 1390-10:59 بعد از ظهر

باراک اوباما ساعتی پیش در نشست "آیپک" (AIPAC) که لابی اصلی رژیم صهیونیستی در امریکا است ، سخنرانی کرد و تهدیدهایی را علیه ایران تکرار کرد.

در ادامه ترجمه اظهارات اوباما را بخوانید.

به گزارش زاگرس نیوز، اوباما گفت: من تعهد تاریخی بر دوش نتانیاهو و ایهود باراک و دیگر رهبران اسرائیل را درک می کنم. ایران هسته ای کاملا با منافع امنیتی اسرائیل و منافع امنیت ملی آمریکا مغایر است. تمام جهان علاقمند به جلوگیری از هسته ای شدن ایران است . ایران هسته ای بطور کامل نظام  منع اشاعه هسته ای را مخدوش می کند و تقریبا حتمی است که موجب آغاز رقابت تسلیحاتی در یکی از ناآرام ترین مناطق جهان می شود . به همین دلیل چهار سال پیش به مردم آمریکا تعهدی دادم و گفتم که آمریکا از همه عناصر قدرت خود برای اعمال فشار بر ایران و جلوگیری از دستیابی آن به سلاح هسته ای استفاده خواهد کرد و این کار را کرده ایم.

وی افزود: ایران نسبت به گذشته تحت فشار بیشتری است و روسیه و چین نیز با تحریم ها همراهی کرده اند و تحریم ها بر ایران تاثیر گذاشته است. ایران در سال 2012 با چشم انداز تحریم های فلج کننده تر بیشتری رو به رو خواهد بود. ایران منزوی است و حکومت آن تحت فشار است و در این میان بهار عربی نیز "نفاق" ایران را نمایان کرده و حکومت بشار اسد متحد ایران در حال فروپاشی است.

اوباما ادامه داد: تا زمانی که ایران به تعهدات خود عمل نکند این مشکل حل نشده باقی می ماند . اجرای موثر سیاست ها کافی نیست بلکه ما باید به هدف خود هم نائل شویم. شدیدا اعتقاد دارم که هنوز فرصت برای دیپلماسی و فشار وجود دارد. طبق ارزیابی های آمریکا و اسرائیل، ایران هنوز بمب هسته ای ندارد و ما با دقت برنامه هسته ای ایران را زیر نظر داریم. اکنون جامعه بین المللی مسئولیت دارد که از زمان موجود استفاده کند ؛ تحریم ها در حال افزایش است و در ژوئیه آتی به لطف هماهنگی های دیپلماتیک ما اتحادیه اروپا نفت ایران را تحریم می کند.

وی افزود: رهبران ایران در مواجهه با این پیامدهای وخیم هنوز می توانند تصمیم درست را اتخاذ کنند و مسیری را در پیش بگیرند که به جامعه بین المللی باز گردند . با توجه به سابقه ای که از ایران سراغ داریم البته هیچ تضمینی نیست که ایران تصمیم درست را اتخاذ کند. اسرائیل و آمریکا علاقمند حل و فصل دیپلماتیک این مشکل هستند . به هر صورت تنها راه حل واقعی این مشکل این است که دولت ایران تصمیم به صرفنظر کردن از سلاح هسته ای بگیرد. اما من به عنوان رئیس جمهوری آمریکا و فرمانده کل قوا ترجیح شدیدی به حفظ صلح جهانی دارم. من مردان و زنانی را به صحنه شداید اعزام کرده ام و در هنگام بازگشت آنان شاهد درد و رنجشان بوده ام و برخی از آنها نیز هرگز بازنگشته اند و در اینده که به این زمان نگاه کنم این لحظات بدترین اوقات ریاست جمهوری من خواهند بود. به همین دلیل بنا به تعهدی که به مردم آمریکا داده ام تنها زمانی از زور استفاده می کنم که زمان و شرایط اقتضا کند و می دانم که رهبران اسرائیل نیز بخوبی از هزینه ها و پیامدهای جنگ آگاه هستند و از این رو همگی ما حل و فصل دیپلماتیک این مساله را ترجیح می دهیم اما رهبران ایران نباید نسبت به عزم آمریکا تردید داشته باشند همانطور که نباید نسبت به حق حاکمیتی اسرائیل برای اتخاذ تصمیم مربوط به تضمین امنیت خود، تردید داشته باشند (تشویق شدید حاضران).

وی افزود: گفته ام زمانی که برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای هیچ گزینه ای را منتفی نمی دانم  و در آنچه می گویم جدی هستم. این شامل همه عناصر قدرت آمریکا می شود؛ سیاسی ، دیپلماتیک ، اقتصادی و البته تلاش نظامی برای آمادگی به منظور هرگونه شرایط. رهبران ایران باید درک کنند که من سیاست مهار (ایران هسته ای) را ندارم بلکه سیاست من جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است (تشویق  شدید حضار) . و همانطور که بارها گفته ام زمانی که برای دفاع از آمریکا و منافع آن لازم باشد در استفاده از نیروی نظامی تردید نخواهم کرد.

اوباما در ادامه گفت: در هفته های اخیر صحبت از جنگ به نفع ایران تمام شده زیرا قیمت نفت را بالا برده است و این در حالی است که دولت ایران برای تامین مالی برنامه هسته ای به پول نفت وابسته است. اکنون زمان هیاهو نیست بلکه زمان آن است که اجازه دهیم فشارها تاثیر خود را بر جا بگذارد. طبق نصیحت ماندگار روزولت، "نرم صحبت کن و چماق بزرگی همراه داشته باش. "

به گزارش زاگرس نیوز، این اظهارات در حالی مطرح می شود که مقام معظم رهبری در خطبه های اخیر نماز جمعه تاکید کردند که صحبت جنگ به ضرر آمریکا است و خود جنگ دهها بار بیشتر به ضرر امریکا خواهد بود. 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات