زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

تویسرکان آبان ماه امسال میزبان جشنواره ملی گردو است

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:یکشنبه 8 آبان 1390-06:20 بعد از ظهر

مدیر اداره جهاد كشاورزی تویسركان گفت: پس از تغییر زمان اولیه، تویسركان 30 آبان ماه امسال میزبان جشنواره ملی گردو است.

'علی محمد خاكساری' روز شنبه افزود: در ابتدا قرار بود جشنواره ملی گردو 12 مهرماه در شهرستان برگزار شود كه به دلیل دور چهارم سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به استان همدان زمان آن تغییر یافت.

وی اضافه كرد: همچنین در تصمیم گیریهای مقدماتی طرح گردو كاری طوبی روستای گشانی به عنوان محل برگزاری این همایش برگزیده شده بود اما به دلیل فضای نامساعد جوی مكان جشنواره به مجتمع فرهنگی هنری فردوسی منتقل شد.

خاكساری برگزاری جشنواره ملی گردو را موجب ارتقاء فعالیت های كشاورزی دانش محور در مورد این محصول دانست و بیان كرد: ایجاد تحرك برای راه اندازی صنایع تبدیلی گردو در شهرستان از دیگر مزایای این جشنواره خواهد بود.

وی با اشاره به اینكه معرفی جاذبه های گردشگری و قابلیت های متنوع تویسركان در بخش های مختلف از اهداف جنگی برگزاری این

همایش به حساب می آید اظهار داشت: حضور اساتید و صاحب نظران عرصه محصولات كشاورزی و گردو در تویسركان موجب تثبیت جایگاه این شهرستان به عنوان پایتخت ملی گردوی كشور می شود.

مدیر اداره جهاد كشاورزی تویسركان از حضور مشاور وزیر جهاد كشاورزی،‌یكی از اعضای دفتر ریاست جمهوری و استاندار در این جشنواره خبر داد و یادآور شد: باید از حضور مسئولان ذیربط اجرایی در راستای رونق بخشی اقتصادی تولیدات گردو استفاده حداكثری شود.

گفتنی است جشنواره ملی گردو با همكاری معاونت راهبردی رئیس جمهوری، استانداری همدان، سازمان جهاد كشاورزی همدان، دانشگاه بوعلی، صدا و سیمای مركز همدان و سازمان میراث فرهنگی استان همدان 30 آبان ماه در تویسركان برگزار می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات