زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

فعالیت دو دانشکده جدید در نهاوند

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:یکشنبه 8 آبان 1390-06:12 بعد از ظهر

نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: هم اکنون چهار دانشکده فنی مهندسی، تربیت‌بدنی، کشاورزی و ادبیات در نهاوند فعال هستند که سال تحصیلی آینده نیز دو دانشکده جدید به این تعداد افزوده می‌شود.

مهدی سنایی ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات مجتمع آموزش عالی خواهران نهاوند اظهار داشت: هم اکنون چهار دانشکده فنی مهندسی، تربیت‌بدنی، کشاورزی و ادبیات در نهاوند فعال هستند که سال تحصیلی آینده نیز دو دانشکده جدید به این تعداد افزوده می‌شود.
وی گفت: ایجاد دانشکده‌ها نقش مهمی در توسعه فرهنگی هر شهرستان دارد که می‌توان با ایجاد دانشکده‌های جدید نهاوند را به قطب علمی پژوهشی و فرهنگی استان و غرب کشور تبدیل کرد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود بسترها و ظرفیت‌های مناسب توسعه علمی و دانشگاهی در نهاوند از آمادگی همه عوامل شهرستان برای تخصیص زمین مورد نیاز توسط خیران برای احداث ساختمان‌های جدید دانشگاه در نهاوند خبر داد و افزود: هم اینک ساختمان دانشکده تربیت‌بدنی در هفت هکتار توسط خیر نهاوندی، مهندس علی‌مرادیان با 50 درصد پیشرفت فیزیکی به آموزش عالی واگذار شده است که می‌توان به عنوان نگین ارزشمندی از فعالیت خیرین نهاوند و استقبال آنها برای ساخت مراکز علمی و دانشگاهی در نهاوند نام برد.
وی از تخصیص 2.5 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه توسط وزارت علوم خبر داد و تصریح کرد: این پروژه در 4.5 طبقه در 3 هزار و 500 متر زمین در حال ساخت است که به دانشکده تربیت بدنی ویژه خواهران اختصاص دارد.
سنایی از فعالیت چهار دانشکده زیر مجموعه مجتمع آموزش عالی خواهران غرب کشور در نهاوند خبر داد و گفت: سال 91 نیز دانشکده‌های هنر و علوم در نهاوند وابسته به وزارت علوم به عنوان زیر مجموعه مجتمع آموزش عالی راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: هم اینک 120 دانشجو در رشته‌های تربیت‌بدنی، صنایع و ترویج و آموزش کشاورزی خواهران در نهاوند در حال تحصیل هستند که با ایجاد دانشکده‌های هنر و علوم به 250 دانشجوی خواهر که از سراسر کشور جذب می‌شوند افزایش می‌یابد.
رئیس مجتمع آموزش عالی خواهران نهاوند نیز به مهم‌ترین مشکل دانشجویان این مجتمع نبود خوابگاه مناسب اشاره کرد و گفت: امسال 250 میلیون تومان برای ایجاد خوابگاه دانشجویی به نهاوند تخصیص یافته که در صورت تأمین مکان مناسب یا زمین مناسب به سرعت این مشکل حل می‌شود.
عبدالله عطایی خواستار احداث خوابگاه دانشجویی به جای مدارس توسط خیران مدرسه‌ساز شد و خاطرنشان کرد: اگر به این مهم توجه نشود در آینده با ورود دانشجویان جدید به این شهرستان با کمبود و یا عدم خوابگاه مناسب مواجه می‌شود که تا فرصت باقی است باید این مشکل حل شود.
در حاشیه این نشست دانشجویان از عدم مکان مناسب برای تحصیل و همچنین نداشتن خوابگاه به نماینده مجلس گزارشی را ارائه دادند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic