زاگرس نیوز اخبار حوزه زاگرس مركزی بخصوص حوزه شهرستان ملایر و نواحی پیرامونی را پوشش می دهد

استقبال بی نظیر از موسیقی لری

نویسنده :سردبیر خبر
تاریخ:شنبه 23 مهر 1390-08:27 بعد از ظهر

كنسرت های لری ویژه برنامه در جرگه عشاق مورد استقبال بی نظیر دوستداران موسیقی قرار گرفت
 كنسرت های موسیقی لری ویژه برنامه در جرگه عشاق حوزه هنری لرستان كه در تالار اندیشه حوزه هنری كشور برگزار شد مورد استقبال بی نظیر دوستداران موسیقی قرار گرفت.
 

سومین كنسرت موسیقی لری به عنوان آخرین اجرای موسیقی و برنامه های پایانی ویژه برنامه ' در جرگه عشاق' در حالی برگزار شد كه جمعیت حضار سرتا سر سالن تالار اندیشه را در برگرفته بود.
بسیاری از افراد ایستاده، و برخی نیز در حالی كه بر روی پله های رفت و آمد نشسته بودند اجرای موسیقی لرستان را دنبال می كردند.
موسیقی دلنوازی كه بارها و بارها مورد تشویق تماشاچیان قرار گرفت و موجب شد تا ' بهمن اسكینی' خواننده گروه فلك الافلاك نیز این تشویق را بی پاسخ نگذاشته و خود نیز افراد حاضر در سالن را در كف زدن همراهی كند.
جمعیت حاضر در سالن علاوه بر استقبال كم نظیر از اجرا ی موسیقی بهمن اسكینی، با اشتیاق برنامه در حلقه رندان را پیش از اجرای موسیقی دنبال كنند.
برنامه ای كه در آن شاعران برجسته لرستانی از جمله، عبدالرضا فرید زاده، حشمت الله خالقی و محمدرضا روزبه، اشعار و دلنوشته های بسیار زیبای ادبی راقرائت كردند.
در مدت زمان سه شب همزمان با برگزاری ویژه برنامه ' در جرگه عشاق' حوزه هنری لرستان در تهران اجرای موسیقی اصیل لری بیش از سایر برنامه ها مورد توجه قرار گرفت.
اجرای ' ایرج رحمانپور' در شب نخست، ' سیف الدین آشتیانی' در دومین شب و ' بهمن اسكینی' در شب پایانی رنگ وبوی خاصی به فضای تالار اندیشه بخشیده بود كه استقبال تماشاچیان از این اجراها نیز شور و هیجان را دو چندان كرده بود.
همزمان با برگزاری ویژه برنامه در جرگه عشاق برنامه ها و آیین های متنوعی از فرهنگ و هنر لرستان از جمله شعر، موسیقی، نقاشی، خطاطی و هنرهای تجسمی به مخاطبان معرفی شد كه در این میان موسیقی دلنشین لری بیش از همه برنامه های جذاب و متنوع در جرگه عشاق مورد توجه بازدید كنندگان قرار گرفت.
موسیقی لری كه تارهای دلتنگی و سرور را یكجا در خود جای داده است و با هر ضرباهنگ نوازندگانش ، شنوندگان را تا سالهای دیرین لرستان، مهد فرهنگ و تاریخ درخشان ایران می برد.
آوای گوش نواز موسیقی سنتی لرستان در ویژه برنامه در جرگه عشاق حوزه هنری لرستان در تالار اندیشه طنین انداز شد تا بار دیگر همگان به صلابت موسیقی این مرز و بوم افتخار كنند.
خیل عظیم هواداران مشتاق موسیقی لرستان از ساعتها پیش از آغاز اجرای كنسرت در پشت درهای بسته تالار اندیشه با علاقه وصف ناشدنی منتظر نوای دلنشین ساز لری و آوای گوش نواز خواننده های برجسته و محبوب لرستان بودند.
و سرانجام این انتظار شیرین مشتاقان با ورود گروه های زاگرس و فلك الافلاك به روی صحنه پایان یافت و اشتیاق مردمان لر و غیر لر برای شنیدن آهنگ های همیشه تازه و نو لرستان دو چندان شد.
ترانه های لكی و لری با اجرای ' ایرج رحمانپور، سیف الدین آشتیانی و بهمن اسكینی' از جمله اهنگ های دلنشین لری بود كه با استقبال كم نظیر حاضران مواجه شد.
حاضران مشتاقی كه بارها و بارها با چرخاندن دستمال در بالای سر، رقص پرصلابت لری را یادآور شدند و دفعات متعدد گروه های زاگرس و فلك الافلاك را با تشویق دستهای مهربان خود نیرویی تازه بخشیدند.
تماشاگران قدرشناسی كه به احترام خوانندگان دیرین و خوشنام لرستان ایستادند و آنها را در اجرای موسیقی خود همراهی نمودند.
و سرانجام تقدیم دسته های گل برای آنان و در راس آن ' رحمانپور، آشتیانی و اسكینی' خوانندگان همیشه جاوید لرستان، اوج قدرشناسی حضار بود از این همه هنر و آواهای دلنواز لرستانی.
' در جرگه عشاق' 19 تا 21 مهرماه به همت حوزه هنری لرستان در تهران برگزار شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic